Szukaj na stronie:
herb PWSZ

Witamy     Tel.:+48 67 250 01 87    OBSERWUJ NAS

  • Polski
Image Alt

Legia Akademicka

Przystąp do Legii Akademickiej!

Legia Akademicka to program rządowy tylko dla studentów uczelni państwowych, dzięki któremu można zdobyć przygotowanie wojskowe aby przystąpić do egzaminów oficerskich w Wojsku Polskim.

Legia Akademicka jest to profesjonalne, wojskowe przeszkolenie studentów państwowych szkół wyższych w wymiarze jednego lub dwóch semestrów, według typowego programu dla kandydatów na szeregowych a następnie dla osób funkcyjnych szczebla drużyny lub podoficerów rezerwy. W części teoretycznej program realizowany jest na terenie uczelni. Część praktyczna odbywa się w warunkach terenowych obozów szkoleniowych.

Głównym celem programu jest przygotowanie studentów szkół wyższych w zakresie teoretycznym i praktycznym do wykonywania zadań w zakresie działań piechoty w korpusie podoficerskim. Umożliwi nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego rozwiązywania problemów organizacyjnych, planowania, organizowania i prowadzenia szkolenia, a także dowodzenia drużyną podczas realizacji działań taktycznych.  Absolwenci mają możliwość przystępowania do egzaminów oficerskich.

Zapraszamy do służby w Legii Akademickiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.

Możesz być studentem innej uczelni.

 

Wypełnij wniosek!

Wniosek o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych.

https://www.wojsko-polskie.pl/legia-akademicka/

https://www.wojsko-polskie.pl/law/articles/aktualnosci-w/2020-12-03u-iv-edycja-legii-akademickiej/

Kontakt:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu

ul. Wojska Polskiego 99, 78-600 Wałcz

e-mail: dziekanat@pwsz.eu

tel.: 67 2590977-78