Szukaj na stronie:

Witamy     Tel.:+48 67 250 01 87    OBSERWUJ NAS

Image Alt

Centrum Wolontariatu

logo centrum wolontariatu

Centrum Wolontariatu Sportowego działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu otrzymało wyłączność na obsługę wolontariacką wszystkich siatkarskich imprez międzynarodowych, które odbywać się będą w 2013 roku w Polsce! Pojawimy się na Lidze Światowej, Mistrzostwach Świata w piłce plażowej, Grand Prix i Mistrzostwach Europy.

Przed wolontariuszami zrzeszonymi w Centrum Wolontariatu Sportowego wiele pracy, jak też niezapomniane spotkania z najlepszymi siatkarzami na świecie. Osoby pragnące wstąpić w szeregi CWS oraz obsługiwać najważniejsze wydarzenia sportowe mogą kontaktować się z opiekunami wolontariuszy telefonicznie bądź mailowo.

Wolontariat sportowy jest połączeniem dwóch dziedzin: wolontariatu samego w sobie oraz szeroko pojętego sportu. Wolontariusz sportowy wspiera różnego rodzaju organizacje sportowe, np. kluby sportowe, stowarzyszenia związane ze sportem i rekreacją.

Wolontariat sportowy daje możliwość uczestnictwa w wielkich sportowych wydarzeniach, takich jak Igrzyska Olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy, ale także w wydarzeniach o zasięgu krajowym bądź lokalnym. Wolontariat może mieć charakter zarówno cykliczny (np. w klubie piłkarskim) jak i akcyjny (np. podczas jednego meczu). Wolontariusze angażujący się w obszarze sportu mają bardzo szerokie możliwości działania (w zależności od rodzaju dyscypliny, wydarzenia itd.). Niewątpliwie jest to rodzaj wolontariatu, który dostarczyć może wyjątkowych emocji i niezapomnianych przeżyć.