Legia Akademicka

Plan zajęć:

 

03.02 - g. 9:00 - 14:45
10.02 - g. 8:30 - 14:15
17.02 - 
g. 8:30 - 14:15
24.02 - g. 8:30 - 14:15
03.03 - g. 8:30 - 14:15

Terminy zaliczeń (egzaminów):
03.03 - I termin
10.03 - II termin

pobierz pełny plan zajęć

pobierz wniosek "O POWOŁANIE W TRYBIE OCHOTNICZYM DO ODBYCIA ĆWICZEŃ WOJSKOWYCH"

Materiały do pobrania:

 

Przystąp do Legii Akademickiej!

Legia Akademicka to program rządowy tylko dla studentów uczelni państwowych, dzięki któremu można zdobyć przygotowanie wojskowe aby przystąpić do egzaminów oficerskich w Wojsku Polskim.

Legia Akademicka jest to profesjonalne, wojskowe przeszkolenie studentów państwowych szkół wyższych w wymiarze jednego lub dwóch semestrów, według typowego programu dla kandydatów na szeregowych a następnie dla osób funkcyjnych szczebla drużyny lub podoficerów rezerwy. W części teoretycznej program realizowany jest na terenie uczelni. Część praktyczna odbywa się w warunkach terenowych obozów szkoleniowych.

Głównym celem programu jest przygotowanie studentów szkół wyższych w zakresie teoretycznym i praktycznym do wykonywania zadań w zakresie działań piechoty w korpusie podoficerskim. Umożliwi nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego rozwiązywania problemów organizacyjnych, planowania, organizowania i prowadzenia szkolenia, a także dowodzenia drużyną podczas realizacji działań taktycznych.  Absolwenci mają możliwość przystępowania do egzaminów oficerskich.

Zapraszamy do służby w Legii Akademickiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.

Możesz być studentem innej uczelni.

Wypełnij wniosek!