Szukaj na stronie:
herb PWSZ

Witamy     Tel.:+48 67 250 01 87   Obserwuj nas

  • Polski
Image Alt

pwsz.eu

  /  Aktualnosci   /  Przekazanie przyłbic

Przekazanie przyłbic

Dnia 21 kwietnia, studenci i absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, pod kierownictwem dr. inż. Wojciecha Musiała, przekazali Staroście Wałeckiemu prof. Bogdanowi Wankiewiczowi przyłbice służące do ochrony przed koronawirusem. Na pomysł, aby na uczelnianych drukarkach 3D drukować przyłbice ochronne wpadł student Zarządzania i Inżynierii Produkcji Tomasz Mielcarek „Pomysł się wziął z przeglądania internetu i zauważenia, że wielu ludzi drukuje przyłbice. Wyszedłem z inicjatywą, aby na naszej uczelni, na której są dostępne drukarki, też tak robić.”

Starosta prof. Bogdan Wankiewicz nie kryje radości z powodu aktywności studentów: „Jest to cenna inicjatywa. Bardzo chciałbym podziękować studentom, Rektorowi oraz dr. inż. Wojciechowi Musiałowi, że razem zrealizowali ten program. Co ważne, warto docenić, że jest to inicjatywa oddolna, która wyszła od studentów PWSZ w Wałczu. Przyłbice będą przekazane 107 Szpitalowi Wojskowemu w Wałczu, Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu w Tucznie, czy Domowi Pomocy Społecznej w Wałczu.” Uczelnia od lat nie służy tylko kształceniu studentów, ale często bierze na siebie odpowiedzialność społeczną, o czym przypomina Rektor dr Dariusz Skalski: „Uczelnia nie jest bytem samym dla siebie, nie mówimy tylko o dydaktyce. Ta misja jest daleko dalej idąca. Uczelnia jest wpisana w funkcjonowanie życie społeczno-gospodarcze regionu, dlatego ta inicjatywa, która wyszła od studentów, jest przykładem tego, że uczelnia służy mieszkańcom.” Prace nad drukowaniem przyłbic koordynuje dr inż. Wojciech Musiał: „Grupa składa się z dziesięciu osób. Pracują oni w systemie zmianowym, gdyż wielu z nich pracuje zawodowo. Drukowanie zaczynamy od godziny dziesiątej, a kończyny nawet o dwudziestej.”

Podczas przekazania mówiono wiele o inwestycjach w bezpieczeństwo naszego Powiatu. Rektor wraz ze Starostą rozmawiali o wielu kolejnych działaniach z nim związanych, w których Starostwo ma partycypować. Uczelnia ma zamiar aplikować o wiele kolejnych projektów, które umożliwią większe zaangażowanie na tym polu. Na szczególne podziękowania wynikające z podjęcia inicjatywy i pracą nad drukowaniem przyłbic zasługują :Tomasz Mielcarek, Adrian Nowosielski, Marcin Skupień, Piotr Olszewski, Sylwester Grzyb, Agnieszka Brzozowska, Kasia Stempel, Dariusz Olszewski Filip Pacholczak oraz oczywiście koordynator prac dr inż. Wojciech Musiał.

Post a Comment