Absolwent Studiów Podyplomowych Lean management zostanie wyposażony w wiedzę i umiejętności związane z identyfikowaniem i zarządzaniem przedsiębiorstwem według zasad lean. Absolwent uzyska wiedzę i praktyczne umiejętności umożliwiające identyfikacje i ograniczanie marnotrawstwa oraz eliminację niepotrzebnych operacji i procedur w procesie produkcji, jednocześnie dostarczając produkty i usługi o jak najwyższej jakości oczekiwanej przez klientów zachowując niskie koszty produkcji i wykorzystując relatywnie niską ilość surowców. Będzie posiadał szeroki wachlarz kompetencji i umiejętności, których wykorzystanie pozwoli dostrzec potencjały rozwoju firmy, działu lub zespołu, a także efektywnie podejmować właściwe decyzje.
Celem studiów jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania firmą według standardów Lean management Absolwenci będą przygotowani do identyfikowania strat w firmie i przeciwdziałania nim, w szczególności poznają narzędzia lean: JIT, 5S, SMED, Poka-Yoke, zarządzanie wizyjne, wykres Yamazumi, karty Kanban, Andon. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat metod określania wartości z punktu widzenia klienta, sposobu tworzenia mapy przepływu wartości, a także metod ciągłego poszukiwania udoskonaleń w produkcji, procesie, usługach itp.
Studia mają charakter przekrojowy, obejmujący szerokie spektrum zagadnień Lean management Studia rekomendowane są dla osób początkujących lub średnio zaawansowanych. Nie jest wymagana znajomość zagadnień związanych z szczupłym zarządzaniem.
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest ukończenie studiów wyższych:
- pierwszego stopnia, poświadczonych dyplomem uczelni wyższej oraz tytułem zawodowym licencjata i inżyniera
- drugiego stopnia, poświadczonych dyplomem uczelni wyższej oraz tytułem zawodowym magistra
- jednolitych studiów magisterskich, poświadczonych dyplomem uczelni wyższej oraz tytułem zawodowym magistra.
Realizowane przedmioty:
- Budowanie zespołów
- Fundamenty lean management
- Metody analizy i doskonalenia jakości
- Program rozwoju umiejętności przełożonych TWI
- Lean Management produkcji
- Lean Management magazyn
- Lean management_utrzymanie ruchu
- Zarządzanie łańcuchem dostaw
- Zarządzanie zmianami w organizacji
- Mapowanie i doskonalenie strumienia wartości
- Narzędzia i techniki zarządzania wizualnego
- Modelowanie i symulacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie
- Planowanie i harmonogramowanie
- Warsztaty projektowe
Zakończenie studiów podyplomowych
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych Lean management jest zaliczenie wszystkich przedmiotów z programu studiów oraz uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu końcowego. Do egzaminu końcowego dopuszczone są osoby posiadające zaliczenia ze wszystkich przedmiotów objętych programem studiów podyplomowych.
Egzamin końcowy jest egzaminem ustnym i komisyjnym, obejmującym wskazane w programie studiów podyplomowych. W czasie egzaminu uczestnik odpowiada na dwa wylosowane pytania z zakresu przygotowanych zadań. Z wyników egzaminu sporządza się protokół. W protokole umieszcza się oceny składające się na wynik końcowy oraz ocenę wyniku końcowego studiów.
Cena:
Opłata rekrutacyjna: 85 zł
Opłata jednorazowa: 4300 zł za rok
Wysokość jednej raty w systemie 2-ratalnym: 2250 zł
Wysokość jednej raty w systemie 10-ratalnym: 470 zł
W przypadku ponownego zawieszenia możliwości stacjonarnego prowadzenia zajęć ze względu na stan epidemii nasi wykładowcy są przygotowani do realizacji programu w trybie online przy pomocy ogólnodostępnych programów.
Decyzja o zdalnym nauczaniu będzie poprzedzona konsultacjami z uczestnikami.