Szukaj na stronie:
herb PWSZ

Witamy     Tel.:+48 67 250 01 87   Obserwuj nas

  • Polski
Image Alt

pwsz.eu

  /  Aktualnosci   /  

Z wielką dumą informujemy, że Polski zespół CTF, którego członkowie brali udział w realizacji zajęć na studiach podyplomowych naszej Uczelni oraz współpracowali w tworzeniu nowego kierunku studiów inżynierskich- informatyka zajął 2 miejsce w finale zawodów Space Security Challenge 2020: Hack-A-Sat. 

Hack-A-Sat jest nową inicjatywą Defense Digital Service (DDS) (powołany przez United States Secretary of Defense) realizowaną razem z U.S.Air Force (https://dds.mil/defcon/).

Zawody, w których wzięło udział 1278 zespołów, odbyły się w ramach tegorocznej konferencji DEF CON 28 (https://www.defcon.org/html/defcon-safemode/dc-safemode-contest-results.html ). 

W finale 8 zespołów rozwiązywało 6 zadań punktowanych oraz dodatkowe zadanie on-orbit. Zadanie on-orbit polegało na napisaniu jak najlepszego planu misji, mającej na celu zrobienie zdjęcia księżyca z aktywnego satelity. Najlepszy plan został przygotowany przez #PolandCanIntoSpace. Misja została zrealizowana  i zrobiono zdjęcie księżyca z satelity umieszczonego w odległości 385 000 km. 

https://twitter.com/hack_a_sat/status/1292553992808083458

 

Krótkie podsumowanie zawodów można znaleźć tu: https://www.youtube.com/watch?v=SRQza6IxOjo
Pełna relacja zawodów znajduje się na https://www.youtube.com/playlist?list=PLh81XasyS-651vRQ7DPXRXb4aHhWBwnT4.

Robert Tomkowski z p4 oraz Mateusz Pstruś z Dragon Sector są twórcami polskiej platformy ofensywnego bezpieczeństwa HackingDept https://hackingdept.com/